Утеплення багатоповерхових будинків в Україні

Безпрецедентно високі ціни на енергоносії в Україні і величезні тарифи на всі види комунальних послуг, особливо на опалення, змушують населення країни витрачати левову частку своїх мізерних доходів на оплату комунальних рахунків. Особливо важко доводиться українцям в холодну пору року: користувачі тепломережі «вивертають кишені», а власники індивідуальних систем опалення живуть в практично неопалюваних приміщеннях, економлячи гроші.
Шукаючи вихід із ситуації, все більша кількість людей бачать його в ґрунтовному утеплення своїх будинків і квартир. Саме тому попит на послуги з термомодернізації житлових будинків безперервно зростає.
З утепленням приватного будинку особливих питань не виникає, набагато складніше йде справа з багатоповерховими будинками. В першу чергу мова йде про старих цегляних і панельних будинках, побудованих за часів СРСР і які становлять майже 70% житлового фонду України.
Теплий фасад - теплі квартири
Зі зниженням зовнішньої температури стіни таких будинків легко пропускають настільки дороге тепло зовні. За оцінками фахівців тепловтрати через зовнішні стіни максимальні в порівнянні з іншими зонами витоку тепла і складають до 40% від їх загального обсягу. Логічно, що утеплення фасадів багатоквартирних будинків є найбільш дієвим заходом щодо підвищення енергоефективності знаходяться в ньому квартир.
Складність зовнішнього утеплення висотного будинку полягає не стільки в масштабності робіт, скільки в тому, що домовитися його численним мешканцям про одноразове утепленні всього фасаду досить складно. Багато жителів відмовляються прийняти в ньому участь через відсутність грошових коштів. Однак важливо знати, що ціна на утеплення зовні багатоквартирного будинку значно знижується при комплексній його термоізоляції, так як в цьому випадку вартість послуг і матеріалів формується, виходячи з оптових цін.
Однак частіше можна спостерігати індивідуальний підхід до утеплення квартир, званий «точковим» або «клаптевим» утепленням, що є грубим порушенням технології даного виду робіт. В результаті виникає маса негативних наслідків, що призводять до збільшення витоку тепла і швидкого руйнування матеріалу стіни. З огляду на масовість «точкового» утеплення, не важко зрозуміти, наскільки серйозної шкоди наноситься житлового фонду країни.
З метою стимулювання комплексного утеплення багатоквартирних будинків в державі працюють програми часткової компенсації витрат населення на закупівлю енергозберігаючих матеріалів, так звані «теплі кредити». Залежно від конкретної ситуації компенсація може становити від 35 до 70% кредиту, взятого у банку - учасника програми.
Комплексне утеплення будинків не тільки набагато дешевше «точкового», а й забезпечує реальну економію на опаленні до 30%, в той час як окремо утеплена квартира неминуче віддає своє тепло сусіднім холодним приміщенням, включаючи приміщення загального користування, позбавляючи настільки недешевий захід будь-якого сенсу.